Rekreacyjnie

Skutecznie odpoczywaj!

Według badań coraz liczniejsza część społeczeństwa jest zmęczona i skarży się na trudności z prawdziwym wypoczynkiem. Dlatego też odpowiedni sposób na relaks to podstawa aby nabrać siły na kolejne dni ciężkiej pracy. Oto kilka sprawdzonych sposobów, które według badań naukowych mogą zapewnić nam najlepszy odpoczynek.

Turystyka górska

Jest to doskonały sposób rekreacji zwłaszcza dla osób o siedzącym trybie życia. Praca mięśni i ogólne zmęczenie fizyczne pobudza wydzielanie hormonów szczęścia, co sprawia że po forsującej wędrówce czujemy zadowolenie. Jest to też doskonały sposób dla osób zorientowanych na cel, dla których zdobywanie kolejnych szczytów to wspaniała zabawa. Ponadto bliski kontakt z naturą – jak dowodzą naukowcy jest jedną z najlepszych form relaksu. Dodatkowo zieleń wokół pozwala odpocząć zmęczonym od pracy na komputerze oczom.

Czytanie książek

To również forma rekreacji, tak zwana rekreacja bierna. Jak dowodzą naukowcy spośród czynności takich jak oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy gra w gry komputerowe – to właśnie czytanie książek pozwala nam najlepiej wypocząć umysłowo. W 80% niweluje stresy i pozwala zapomnieć o problemach.