Rejs po morzu śródziemnym – u wybrzeży

 

Przygotowując się do rejsu po morzu śródziemnym trzeba także odstawić na bok wszystkie objawy wywołujące stres. Współczesne linie żeglugowe dbają bowiem o komfort podróżujących i ich bezpieczeństwo w trakcie wycieczki. Statki przed wyruszeniem w rejs każdorazowo przechodzą kompleksowe badania techniczne, na podstawie których stwierdza się brak jakichkolwiek przeciwwskazań do trasy na otwartym morzu. Konieczne będzie także dostosowywanie się do zasad regulaminu oraz zaleceń załogi, która będzie się nami opiekować.

 

1719987(6)

 

Rejsy po morzu śródziemnym a dokładnie po akwenach wysp karaibskich to dla współczesnych podróżujących synonim prawdziwego luksusu, elegancji, ekstrawagancji, wypoczynku i relaksu. Dziś przyjrzymy się jakie standardy rejsów po morzu śródziemnym oferują swoim gościom najpopularniejsze linie żeglugowe. Informacje zostały sporządzone z pomocą ekspertów z www.podrozeirejsy.pl , którzy rejsy po morzu śródziemnym organizują rokrocznie już od wielu lat.

 

1719987(6)

 
Standard zakwaterowania
Trwające kilka dni rejsy po morzu śródziemnym są doskonałym sposobem na relaks, ale wymagają od podróżnych wzmożonego wypoczynku. W ogromnych wycieczkowcach do dyspozycji turystów oddaje się kilkaset kabin pasażerskich o zróżnicowanym standardzie wykończenia. Wśród nich są również apartamenty z pięknym widokiem na otwarte morze. Oczywiście za taki komfort konieczne jest poniesienie dodatkowych kosztów, ale widoki podczas rejsów po morzu śródziemnych są tego warte.

 

Widoki podczas rejsów po morzu śródziemnych- zdjęcie.1719987(5)
Widoki podczas rejsów po morzu śródziemnych.

 

Atrakcje dla podróżnych
Linie żeglugowe nie pozwalają swoim pasażerom nawet na chwilę nudy. Do dyspozycji gości oddają komfortowe obiekty SPA, korty tenisowe, baseny, mini pola golfowe, place zabaw dla dzieci a na niektórych statkach nawet niewielkie galerie handlowe. Oczywiście wymagający goście podczas rejsów po morzu śródziemnym mogą skorzystać również z zaplecza gastronomicznego oferującego dania lokalnej kuchni, usług medycznych, kosmetycznych czy fryzjerskich. Koszty nie są jednak wliczone w cenę rejsu.

 
Warto pamiętać o dokumentach
W przypadku rejsu konieczne jest posiadanie paszportu, którego termin ważności od daty zakończenia rejsu po morzu śródziemnym wynosi minimum pół roku. Dodatkowe dokumenty zwykle nie są wymagane, jednakże jest to zawarte w regulaminie linii żeglugowych, z którym warto dokładnie się zapoznać przed wyjazdem.

 

1719987(5)

 

Wyżywienie All Inclusive
Pasażerom linii żeglugowych organizatorzy gwarantują kompletne, zróżnicowane wyżywienie dostosowane do ich indywidualnych gustów smakowych.