Dlaczego warto uprawiać sprawiać sport?

Żyj sportowo!

Zewsząd słyszy się utarte frazesy, że sport to zdrowie, że ma wiele zalet i że każdy z nas powinien go uprawiać. Są to jednak jedynie puste hasła, my postanowiliśmy się bardziej zagłębić w ten temat, oto 5 powodów, dla których warto uprawiać sport:

Powód 1: Poprawia ogólną kondycję organizmu, dzięki uprawianiu sportu stajemy się wytrzymalsi, mniej się męczymy i lepiej znosimy upały czy mrozy.

Powód 2: Przyśpiesza przemianę materii, wysiłek fizyczny powoduje przetwarzanie tłuszczu w energię, chcąc zrzucić zbędne kilogramy, nie zrobimy tego skuteczniej niż poprzez uprawianie sportu.

Powód 3: Poprawia krążenie krwi – przez co możemy mieć niemal pewność, że w późniejszym wieku nie będą nam zagrażały choroby serca. Jest to też powód dla którego osoby prowadzące siedzący tryb życia powinny uprawiać sport, postawa siedząca źle wpływa na krążenie.

Powód 4: Podczas uprawiania sportu w naszym organizmie wydzielane są liczne hormony, w tym hormon szczęścia. Sport sprawia, że czujemy się lepiej nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Wysiłek fizyczny może być więc doskonałym sposobem na radzenie sobie ze złym samopoczuciem.

Powód 5: Sport pozwala nawiązywać relacje społeczne – wspólne bieganie, gra w siatkówkę, piłkę nożna, itp. Jest wiele sportów, które uprawiać można jedynie z innym a to buduje relacje międzyludzkie, które każdemu człowiekowi są potrzebne, dla poczucia komfortu.